صنایع دستی

ماجرای کرونای هندی ها در بوشهر، اظهارات میراث فرهنگی و تأکید علوم پزشکی

چند هفته ای است که کرونای هندی اوج گرفته و بر اساس اعلام متخصصان، این نوع جهش یافته از کرونا دارای سرایت پذیری و شدت بیشتری است و نیاز است که مراقبت ها بیشتر شود.

19 خرداد 1400

خبرنگاران اقتصاد مبتنی بر فرهنگ احتیاج اصلی کردستان برای آینده است

سنندج - خبرنگاران - رییس پارک علم و فناری کردستان گفت: اقتصاد آینده مبتنی بر فرهنگ است و کشوری پیروز خواهد بود که علاوه بر حفظ فرهنگ خود بتواند با استفاده از فناوری اطلاعات و سایر شیوه های مدرن آنها را به شیوه حرفه ای عرضه کند.

13 اردیبهشت 1400

بازدید مجازی از بقایای استحکامات دیوار عظیم گرگان فراهم شد

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، احمد تجری امروز پنجشنبه 10 مهرماه 99 با اعلام این خبر گفت: در راستای مستندسازی و مستند نگاری دیوار عظیم گرگان و ارائه خدمات گردشگری به بازدیدکنندگان ایرانی و غیر ایرانی در شرایط...

22 آبان 1399

3 حفار غیرمجاز در سبزوار به حبس محکوم شدند

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی از محکومیت به حبس سه حفار غیرمجاز در سبزوار اطلاع داد.

3 مهر 1399

ثبت ملی کارخانه نخریسی مشهد در فهرست آثار ملی ایران ابلاغ شد

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ثبت ملی کارخانه نخریسی مشهد به شماره 32841 در فهرست آثار ملی ایران خبر داد.

8 شهریور 1399

نجات و احیای شهر خاموش شاهدیه به کمک گردشگری

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، نجات و احیای شهر خاموش شاهدیه به کمک گردشگری صورت می گیرد.

27 مرداد 1399

فرمول نجات سفر در دوران پسا کرونا چیست؟

ایسنا/ در شرایطی که گردشگری به صفر رسیده و کرونا جهان را تحت سلطه خود قرار داده است، آیا فرمول نجات سفر را می توان پیدا کرد؟

12 تیر 1399

خبرنگاران یک واحد اقامتی در آران وبیدگل پلمب شد

کاشان- خبرنگاران- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران وبیدگل از پلمب یک مجتمع گردشگری متخلف واقع در منطقه کویری مرنجاب از توابع این شهرستان خبر داد.

22 اردیبهشت 1399

اعطای 110 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در خراسان شمالی

خبرنگاران/خراسان شمالی مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی از اعطای 110 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در استان خبرداد.

27 فروردین 1399

دستگاه ها نسبت به توسعه اشتغال در خدابنده همکاری کنند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، جمشید انصاری در هفتمین جلسه کارگروه اشتغال استان زنجان شرایط اشتغال در شهرستان خدابنده را مطلوب و بالاتر از میانگین این استان خواند و افزود: نرخ بیکاری شهری در خدابنده کمتر از 7 درصد است در...

26 فروردین 1399

ردپای تاریخ در تپه نقاره چی نهاوند

سجاد سیف- نهاوند ـ خبرنگار:کاوش تپه نقاره چی در نهاوند اوایل شهریور امسال به سرپرستی مهدی رهبر، باستان شناس برجسته کشور، شروع شده است.

14 آبان 1398

افتتاح یک واحد پذیرایی بین راهی در شهرستان چالوس

یک واحد پذیرایی بین راهی با حجم سرمایه گذاری 35 میلیارد ریال در شهرستان چالوس افتتاح شد.

13 آبان 1398

رئیس سازمان میراث فرهنگی از بازار نراق بازدید کرد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به استان مرکزی، صبح امروز دوشنبه 28 مرداد 98، از بازار نراق بازدید به عمل آورد.

10 مهر 1398

32 بنای تاریخی خراسان شمالی در سال 97 مرمت شد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: 32 بنای تاریخی این استان با اعتبار بالغ بر 34میلیارد ریال طی سال گذشته مرمت شده است.

3 مهر 1398

آش برند زنجان شد

آن ها امسال از 22 تا 27 مرداد هم در مجموعه گردشگری گاوازنگ دور هم جمع شدند. در کنار آش، غذاهای دیگر هم پیدا می شد، از کوفته گرفته تا شله بامجان سرخ شده با گوجه. اما غالب غذاها همان آش ترشه زنجانی بود. تهرانی ها هم آش رشته را پخته و تبلیغ می کردند.

31 شهریور 1398

برخورد جدی با مجموعه های گردشگری فاقد مجوز در اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برخورد جدی با مجموعه های گردشگری فاقد مجوز استان اطلاع داد.

30 شهریور 1398

تدوین ضوابط حفاظت از آثار و بافت تاریخی شهر مهاباد اردستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان در حاشیه نشست با مدیر کل امور اجتماعی استانداری و شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر مهاباد از تدوین ضوابط حفاظت از آثار و بافت تاریخی شهر مهاباد از توابع شهرستان اردستان خبر داد و تاکید کرد: یخچال تاریخی...

29 شهریور 1398

افتتاح اقامتگاه بوم گردی در مهاباد

همزمان با سومین روز ایام الله دهه فجر یک باب اقامتگاه بوم گردی در مهاباد افتتاح شد.

28 شهریور 1398

اجرای طرح طبیب وطن بر بالین میراث کهن در راستای گردشگری سلامت در میدان امام(ره)

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: طرح طبیب وطن بر بالین میراث کهن توسط یکی از پزشکان فوق تخصص از دانشگاه هاروارد آمریکا و در راستای ترویج گردشگری سلامت به صورت نمادین و به همت دفتر پایگاه ثبت جهانی میدان امام (ره)، در میدان امام...

27 شهریور 1398

خون تازه در رگ های تورهای معرفی ایران

به تازگی دفتر بازاریابی و تبلیغات به این نتیجه رسیده تاشیوه نامه ای برای ساماندهی، تبیین اهداف و معین کردن زوایای مختلف این عملیات اطلاع رسانی و تبلیغاتی و بازاریابی تنظیم کند.

24 شهریور 1398
تعداد: (26)