3 حفار غیرمجاز در سبزوار به حبس محکوم شدند

به گزارش وبلاگ ایران 90، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی از محکومیت به حبس سه حفار غیرمجاز در سبزوار اطلاع داد.

3 حفار غیرمجاز در سبزوار به حبس محکوم شدند

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی، سرهنگ محمدعلی مدیر امروز سه شنبه 15 مردادماه 1399 با بیان این مطلب اضافه نمود: حفاران غیرمجاز در یکی از محوطه های تاریخی شهرستان در حال حفاری بودند که با هماهنگی این یگان و پاسگاه انتظامی محل دستگیر شدند.

او ادامه داد: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده به دستگاه قضائی معرفی شدند که به تحمل حبس محکوم شدند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی توضیح داد: از مجرمان یک دستگاه فلزیاب کشف شده بود که برابر دادنامه صادره به نفع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضبط و به زودی تحویل این اداره خواهد شد.

سرهنگ مدیر یادآور شد: برابر قانون، ساخت، خرید، فروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از هرگونه دستگاه فلزیاب منوط به اخذ مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است و متخلفان از قانون به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

او تاکید نمود: از تمامی مردم درخواست می کنیم در صورت مشاهده هرگونه استفاده از دستگاه های فلزیاب مراتب را به اداره شهرستان های استان یا پلیس 110 یا ستاد فرماندهی یگان حفاظت استان به شماره 05132222810 اطلاع دهند.

منبع: میراث آریا

به "3 حفار غیرمجاز در سبزوار به حبس محکوم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 حفار غیرمجاز در سبزوار به حبس محکوم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید