کرم هایی که پلاستیک می خورند

به گزارش وبلاگ ایران 90، خبرگزاری خبرنگاران- پژوهشگران دانشگاه برندن کانادا در مطالعه اخیرشان روش بهتری برای مقابله با زباله های پلاستیکی ارائه داده اند.

کرم هایی که پلاستیک می خورند

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ایران 90، آلودگی پلاستیک در همه جا وجود دارد و در سراسر زمین و اقیانوس ها دیده می گردد. با وجود تمام کوشش انسان ها برای بازیافت ، این مشکل همچنان به طور کامل حل نشده است.

اکنون پژوهشگران کانادایی در مطالعه اخیرشان اظهار نموده اند نوعی کرم پیله ساز (caterpillar) می تواند گزینه خوبی برای مبارزه با چنین آلودگی هایی باشد. محققان دریافته اند که پروانه کرم موم خوار (wax moth) علاقه زیادی به خوردن پلاستیک علاقه دارد. اکنون پژوهشگران در حال آنالیز این موضوع هستند که این کرم چگونه آنها را هضم می نماید. این کشف بسیار مهم است چراکه می تواند به مشکل آلودگی پلاستیک یاری شایانی کند.

کریستوف لموئین (Christophe LeMoine) پژوهشگر این مطالعه و دیگر محققان تصمیم گرفتند تا این موضوع که چگونه کرم پیله ساز موم خوار این کار را انجام می دهد را مور آنالیز قرار دهند و میکروارگانیسم های موجود در روده آنها را مورد تجزیه وتحلیل قرار دادند. برای این کار ، آنها باکتری ها را از روده کرم ها برداشتند و آن را به تنهایی در آزمایشگاه رشد دادند.

در آن موقع بود که آنها پیروز به کشف یک گونه خاص از باکتری که می توانست بر روی پلاستیک به مدت یک سال زنده بماند، شدند. محققان همچنین رابطه کاری بسیار نزدیکی بین کرم و میکروارگانیسم های روده آن را کشف کردند.اگرچه هر دو می توانند پلاستیک را به تنهایی هضم نمایند ، اما در کنار هم این کار را خیلی سریعتر انجام می دهند. علاوه بر این، کرمها حاوی مقادیر بیشتری میکروب روده بودند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "کرم هایی که پلاستیک می خورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرم هایی که پلاستیک می خورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید