ورود سامانه بارشی جدید از فردا

به گزارش وبلاگ ایران 90، تهران- خبرنگاران- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدید دوشنبه دوم اردیبهشت ماه وارد کشور خواهد شد و در بعضی استان ها، بارش برف و باران را رقم خواهد زد.

ورود سامانه بارشی جدید از فردا

فریبا گودرزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی وبلاگ ایران 90 گفت: امروز بارش پراکنده در نوار شمالی کشور را شاهد خواهیم بود. بعدازظهر امروز برای بخش های مرکز (خلیج فارس، جنوب استان فارس، کرمان، بوشهر، غرب هرمزگان و دامنه های زاگرس) غرب و شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، استان هایی مانند زنجان، قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، رگبار پراکنده و گاهی وزش باد پیش بینی می گردد.

وی از ورود سامانه جدید بارشی به کشور اطلاع داد و گفت: فردا سامانه بارشی جدید از سمت غرب وارد کشور می گردد و به این واسطه شمال غرب، غرب، دامنه های البرز غربی بارش باران و برف را تجربه خواهند کرد. همچنین در جنوب غرب، جنوب، جنوب شرق، شرق و بعضی نقاط مرکز، دامنه های جنوبی البرز، زنجان، البرز، قزوین و تهران رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش بادهای شدید پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: به تدریج با شمالی شدن جریات جوی روی سواحل دریای خزر، بارش ها در سواحل تشدید می گردد. بعدازظهر دوشنبه شمال شرق کشور نیز شاهد بارش خواهد بود. اما شدت بارش برای دوشنبه در نواحی جنوب آذربایجان غربی، بعضی مناطق آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل شدیدتر است و بیشتر بارش ها به صورت برف خواهد بود.

بارش های برفی سبب کاهش دید و لغزندگی جاده ها خواهد شد. گستره فعالیتی این سامانه در روز سه شنبه شمال غرب، غرب و سواحل دریای خزر، نوار شرقی و جنوب کشورمان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این کارشناس هواشناسی در ادامه گفت: بعدازظهر سه شنبه گستره بارش ها فقط به شرق سواحل دریای خزر و نوار شرقی محدود می گردد و اواخر وقت سه شنبه نیز این سامانه از کشور خارج می گردد.

وی اضافه کرد: روز سه شنبه هفته جاری، شرق استان های گلستان و مازندران شاهد بارش های شدید خواهد بود و وزش بادهای شدید به نواحی مرکزی و نیمه شرقی کشور خواهد رسید. در شرق کشور نیز شاهد خیزش گرد و خاک خواهیم بود.

گودرزی در ادامه از کاهش دما اطلاع داد و گفت: با خروج این سامانه سه شنبه و چهارشنبه در سواحل شمالی، شمال شرق و شرق کشور کاهش دما 5 تا 7 درجه و در مناطق مرکزی طی این مدت کاهش دمای 3 تا 5 درجه را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: به سبب بارش برف و تشدید بارش ها برای روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و جاده های کوهستانی البرز شرایط جوی مانند مه غلیظ و احتمال وقوع کولاک می تواند مخاطره آمیز باشد. به همین سبب توصیه می کنیم هموطنان از سفرهای غیرضروری به این مناطق خودداری نمایند.

گودرزی همچنین به وضعیت آب های کشور اشاره نمود و گفت: آب های جنوب کشور از بعدازظهر دوشنبه و سه شنبه توفانی می گردد و ارتفاع موج ها به دو تا سه متر می رسد که این مساله نیز توصیه های مربوط به خود را دارد. تهران امروز شاهد پدیده خاصی نخواهد بود و برای ساعات بعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش بینی می گردد. ضمن اینکه فردا (دوم اردیبهشت) در تهران شاهد رگبار، رعد و برق و وزش بادهای شدید خواهیم بود.

علمی**9207*1834

منبع: ایرنا

به "ورود سامانه بارشی جدید از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید