نمونه های زیبایی از پارچه چهل تکه بدون دوخت

به گزارش وبلاگ ایران 90، پارچه چهل تکه بدون دوخت انواع مختلف و کاربرد های متفاوتی دارد. دیدن نمونه کارهای متنوع به شما ایده های زیادی برای استفاده از این پارچه خواهد داد.

نمونه های زیبایی از پارچه چهل تکه بدون دوخت

| سرویس خانه داری - شاید همه ما خاطره ای از پارچه های چهل تکه در گنجه های مادربزرگمان داشته باشیم. امروزه پارچه های تکه دوزی یا اصطلاحا چهل تکه، شکل های متنوعی به خود گرفته است. یکی از انواع آن، پارچه چهل تکه بدون دوخت بوده که برای موارد متنوعی استفاده می گردد. در این مطلب نمونه های زیبایی از پارچه های چهل تکه دوزی شده را با هم مرور می کنیم.

مصارف مختلف برای پارچه های چهل تکه بدون دوخت

پارچه های چهل تکه بدون دوخت معمولا به عنوان کارهای تزئینی استفاده می شوند، چرا که در این نوع تکه دوزی، باید یک قطعه فوم یا یونولیت زیر کار قرار بگیرد تا پارچه ها روی آن کنار یکدیگر چسبانده شوند. می توان از آن ها به عنوان قاب های تزئینی روی دیوار استفاده کرد.

قاب چهل تکه با طرح گل و پروانه

قاب چهل تکه با طرح جغد

قاب چهل تکه با طرح گربه

قاب چهل تکه با طرح پروانه

قاب چهل تکه با طرح زمستانه

چهل تکه های بدون دوخت برای تزئین جعبه های کادو

چهل تکه بدون دوخت برای تهیه کیف های دستی

تزئین سینی به یاری چهل تکه بدون دوخت

درست کردن جلد دفتر و کتاب به یاری پارچه های چهل تکه

آموزش چهل تکه دوزی به روش چرخشی

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید، پارچه های چهل تکه بدون دوخت کاربردهای متنوعی دارند. عموما از این پارچه ها برای تزئین سینی، کیف های دستی و ... استفاده می گردد. به منظور کسب اطلاعات کامل و دقیق در مورد این پارچه ها، پیشنهاد می کنیم مطلب آشنایی با هنر چهل تکه دوزی را بخوانید. شما چه مدل های دیگری برای پارچه های چهل تکه بدون دوخت می شناسید؟ در صورتیکه تجربه ای در زمینه درست کردن چهل تکه بدون دوخت داشته یا سوالی در این خصوص دارید، آن را به وسیله بخش نظرات و پرسش ها با ما و دیگر مخاطبان درمیان بگذارید.

منبع: ستاره

به "نمونه های زیبایی از پارچه چهل تکه بدون دوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه های زیبایی از پارچه چهل تکه بدون دوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید