معترضان به نژادپرستی در نزدیکی کاخ سفید

به گزارش وبلاگ ایران 90، خشم معترضان از مرگ جورج فلوید توسط پلیس آمریکا نه تنها آرام نگرفته بلکه با درگیری پلیس در بعضی ایالت های آمریکا بالا گرفته است.

معترضان به نژادپرستی در نزدیکی کاخ سفید

به گزارش وبلاگ ایران 90، ایسنا به نقل از اسپوتنیک نوشت: موج گسترده ای از اعتراضات و درگیری با نیروهای پلیس در مقابل کاخ سفید در آمریکا ایجاد شده است. مأموران پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده نموده اند.

پلیس با استفاده از تجهیزات ضد شورش سعی در جلوگیری از ورود مردم به محل دفتر ریاست جمهوری دارد.

اعتراضات گسترده اخیر که در چندین ایالات آمریکا به ویژه در مینیاپولیس، آتلانتا، نیویورک و نیز لس آنجلس بالا گرفته است پس از کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست در مینیاپولیس توسط افسر پلیس صورت گرفت. این افسر پلیس به قتل عمد نوع سه در مرگ فلوید متهم شده، اما موج اعتراض ها از سیستم نژادپرستانه آمریکا هم چنان رو به افزایش است و خشم مردم از نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا آرام نگرفته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیش تر تهدید نموده بود که اگر ناآرامی ها در ایالات مختلف ادامه یابد، دولت فدرال وارد عمل خواهد شد و از ارتش استفاده خواهد نمود. هم چنین ترامپ در مراسم ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا گفت: مرگ جورج فلوید یک فاجعه سنگین بوده است اما به آشوبگران اجازه نمی دهم مسلط شوند.

ترامپ چپ گرایان تندرو را دلیل این ناآرامی ها در بعضی ایالت ها خوانده و هشدار داده که اگر این خشونت ها ادامه یابد، می تواند نیروهای ارتش را خیلی سریع و بدون معطلی به مینیاپولیس اعزام کند.

مردم متعرض و خشمگین آمریکا همچنین اقدام به آتش زدن ماشین های پلیس و ساختمان های اطراف نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "معترضان به نژادپرستی در نزدیکی کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان به نژادپرستی در نزدیکی کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید