مامور تشکیل کابینه عراق، تابعیت انگلیسی خود را لغو می نماید

به گزارش وبلاگ ایران 90، مامور تشکیل کابینه عراق در نامه ای به سفارتخانه انگلیس در بغداد، خواهان لغو تابعیت انگلیسی خود شد.

مامور تشکیل کابینه عراق، تابعیت انگلیسی خود را لغو می نماید

به گزارش گروسیاسی وبلاگ ایران 90، محمد توفیق علاوی مامور تشکیل کابینه عراق، که فهرست پیشنهادی وی امروز (پنجشنبه) در مجلس به رای گذاشته می گردد، از سفیر انگلیس در بغداد خواست تابعیت انگلیسی او را لغو کند.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، علاوی در نامه ای رسمی به سفیر انگلیس نوشت: با توجه به اینکه سِمت نخست وزیری را برعهده گرفته ام باید از تابعیت هر کشور دیگری انصراف بدهم.

قرار است امروز مجلس عراق برای رای اعتماد به علاوی و کابینه وی تشکیل جلسه دهد.

محمد توفیق علاوی چهارشنبه (هفتم اسفند) از اعضای مجلس این کشور خواست پنجشنبه به کابینه او رأی اعتماد دهد.

او در حساب توییتری خود نوشت: به خواست الهی، فردا (پنجشنبه) به اولین کابینه متشکل از کاندید های مستقل، پاک دست و کارآمد رأی داده خواهد شد و حقوق مردم هیبت عراق را برمی گرداند.

برهم صالح رئیس جمهور عراق در دوم فوریه محمد توفیق علاوی را مامور تشکیل کابینه عراق نموده است. عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در اواخر نوامبر گذشته و به دنبال اعترضات مردمی این کشور کناره گیری کرد مهلت معین قانونی که به علاوی برای تشکیل کابینه و ارائه آن به مجلس داده شده است روز دوشنبه هفته آینده برابر با دوم مارس به انتها می رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مامور تشکیل کابینه عراق، تابعیت انگلیسی خود را لغو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مامور تشکیل کابینه عراق، تابعیت انگلیسی خود را لغو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید