فارس من، عاملی: تکلیف دستگاه ها برای بازنگری رشته های تحصیلی متناسب با چالش های بازار

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: سند اشتغال دانش آموختگان برای دستگاه های مربوطه تکلیف ایجاد می نماید تا رشته های تحصیلی را متناسب با نیازهای فناوری های نو و چالش های بازار بازنگری نمایند.

فارس من، عاملی: تکلیف دستگاه ها برای بازنگری رشته های تحصیلی متناسب با چالش های بازار

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، مخاطبان سامانه فارس به وسیله این سامانه خواهان حل مشکل اشتغال تحصیل کردگان مقطع دکتری رشته های غیرپزشکی شدند، با توجه به اینکه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور در زمینه اشتغال دانش آموختگان فعالیت هایی داشته و در این ستاد برای اشتغال پذیری بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهی سندی پیشنهاد شده است، این موضوع را از سیدسعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری کردیم.

عاملی گفت: بحث اشتغال دانشجویان به مسائل زیادی مرتبط است؛ به طور مثال این بحث از یک طرف به این مسئله برمی گردد که رشته های تحصیلی ما چقدر ناظر بر بازار است و از طرف دیگر چقدر ناظر بر چالش های بازار و توسعه فناوری های نو است، زیرا فناوری های نو سبب میرایی مشاغل می گردد.

وی اضافه کرد: توسعه صنعت فیزیکی مشاغل نیز بسیار اهمیت دارد چرا که صنعت فیزیکی بسیاری از مشاغلی که در گذشته به صورت فیزیکی انجام می شده است را در فرایند هوشمند قرار می دهد.

عاملی در پاسخ به اینکه آیا این سند بازنگری رشته های تحصیلی را در راستای توسعه اشتغال به دستگاه ها تکلیف می نماید یا خیر، گفت: سند ما به جزئیات بازنگری رشته ها وارد نمی گردد، اما برای دستگاه های مربوطه تکلیف ایجاد می نماید تا رشته های تحصیلی را متناسب با نیازهای فناوری های نو و چالش های بازار بازنگری نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، عاملی: تکلیف دستگاه ها برای بازنگری رشته های تحصیلی متناسب با چالش های بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، عاملی: تکلیف دستگاه ها برای بازنگری رشته های تحصیلی متناسب با چالش های بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید