طالبان برای عملیات بهاری آماده می شود؟

به گزارش وبلاگ ایران 90، در حالیکه فرایند مذاکره درباره آزادی زندانیان طالبان متوقف شده و همه ساله نیز آغاز عملیات بهاری اعلام می کند، تصاویر منتشر شده از کمپ آموزشی این گروه نشان می دهد که آنها نیز برای عملیات تازه آماده می شوند.

طالبان برای عملیات بهاری آماده می شود؟

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ایران 90، پس از اظهارات سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان مبنی بر توقف گفت وگوهای هیئت فنی این گروه با مقامات افغان درباره آزادی زندانیان طالبان رسانه های این گروه در شبکه های اجتماعی تصاویری از پایان دوره آموزشی جنگجویان این گروه منتشر کردند.

رسانه های رسمی طالبان پس از اظهارات شاهین تصاویری از کمپ آموزشی عاملان نفوذی این گروه در ولایت پکتیا منتشر کرده و خبر از پایان دوره آموزشی این نیروها داده است.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در توئیتی گفته بود که بدلیل تعویق آزادی زندانیان، تیم فنی طالبان از شرکت در نشست های بی نتیجه خودداری می کند.

پیش از امضای توافقنامه قطر نیز رویترز به نقل از فرماندهان طالبان گزارش داده بود که این گروه آماده آغاز عملیات سالانه بهاری است و نیروهای جدیدی را نیز جذب کرده است.

این در حالی است که طالبان آمریکا را به تخطی از توافقنامه متهم کرده و به افزایش و تشدید حملات تهدید می کند.

گفتنی است که طالبان همه ساله با پایان یافتن فصل سرما با اعلام عملیات بهاری جدید حملاتش را در سراسر افغانستان افزایش می دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان برای عملیات بهاری آماده می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان برای عملیات بهاری آماده می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید