رایزنی مقامات روسیه با هند برای حضور در پروژه خط لوله صلح

به گزارش وبلاگ ایران 90، وزیر انرژی روسیه از مذاکره با هند درباره ساخت خط لوله انتقال گاز ایران- پاکستان- هند اطلاع داد.

رایزنی مقامات روسیه با هند برای حضور در پروژه خط لوله صلح

به گزارش خبرنگار وبلاگ ایران 90 در بیشکک، الکساندر ناواک وزیر انرژی روسیه از مذاکرات مسکو و دهلی نو درباره امضای توافقنامه ساخت لوله انتقال گاز ایران- پاکستان- هند اطلاع داد.

وی گفت: پروژه بسیار جذاب است و تمام شرایط برای اجرا شدن را دارد اما برای رسیدن به توافق باید طرفین مسائل ساخت لوله، منابع گازی، تأمین اقتصادی و دیگر ملاحظات را مورد آنالیز قرار داده و بر روی آن توافق نمایند.

شایان ذکر است که در ماه نوامبر سال 2017 در قالب سفر کاری ولادیمیر پوتین به ایران، شرکت گازپروم برای حضور در پروژه انتقال گاز ایران- پاکستان- هند اظهار تمایل کرد.

در ماه می سال 2019 ایران نسبت به دولت پاکستان به دادگاه بین المللی به دلیل عدم شروع عملیات ساخت و ساز لوله مذکور توسط اسلام اباد شکایت کرد اما عمران خان نخست وزیر پاکستان از شروع تحریم های جدید نسبت به تهران ابراز نگرانی کرد.

همینطور پروژه لوله با حضور روسیه رقیب مستقیم لوله ترکمنستان- افغانستان- پاکستان- هند است که عشق آباد امیدهای زیادی به آن برنامه دارد اما با وجود وضعیت ناآرام در خاک افغانستان پروژه هنوز به اهدف خود نرسیده است.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "رایزنی مقامات روسیه با هند برای حضور در پروژه خط لوله صلح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی مقامات روسیه با هند برای حضور در پروژه خط لوله صلح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید