دستگاه کاربردی محافظ لمس صورت از سوی پیغام نوری ها اختراع شد

به گزارش وبلاگ ایران 90، دستگاه کاربردی محافظ لمس صورت با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به همت فارغ التحصیل رشته روانشناسی دانشگاه پیغام نور اختراع شد.

دستگاه کاربردی محافظ لمس صورت از سوی پیغام نوری ها اختراع شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ایران 90 به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیغام نور، مهدی یزدان ثابت، فارغ التحصیل دانشگاه پیغام نور و مخترع دستگاه محافط لمس صورت با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لمس صورت توسط افراد را یک رفتار عادتی دانست که در اختیار فرد نبوده و طبق علم روانشناسی بر حسب عادت فرد در یک ساعت 23 بار صورت خود را لمس میکند.

وی اضافه کرد: دستگاه کاربردی محافظ صورت با زنگ هشدار فرد را مطلع کرده و از تماس دست با صورت جلوگیری میکند.

وی توضیح داد: این دستگاه طوری طراحی شده که به محض بالا رفتن دست و نزدیکی آن به صورت با زنگ هشدار، خطر تماس دست را به فرد یادآوری میکند.

وی با عنوان اینکه این دستگاه مانند ساعت بر روی مچ بسته میشود، از ساخت نمونه اولیه این دستگاه اطلاع داد و خاطرنشان کرد: میتوان با فراوری انبوه این دستگاه تا حد بالایی از شیوع بیماری کرونا جلوگیری کرد.

شایان ذکر است، مهدی یزدان ثابت فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد رشته روانشناسی دانشگاه پیغام نور است که زیر نظر استاد خود، علیپور عضو هیات علمی دانشگاه پیغام نور به این امر اقدام کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستگاه کاربردی محافظ لمس صورت از سوی پیغام نوری ها اختراع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه کاربردی محافظ لمس صورت از سوی پیغام نوری ها اختراع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید