خواص و فواید کدو برای درمان بیماری ها

به گزارش وبلاگ ایران 90، باشگاه خبرنگاران/ محمد رضا حاجی حیدری متخصص طب سنتی درباره فواید کدو گفت: طبع کدو در طب سنتی ایران سرد و تر بوده و همه انواع کدو مانند کدو خورشتی و حلوایی دارای مزاج سرد و تر هستند. کدو یکی از سبزیجات مفید برای درمان بیماری هاست و خواص فراوانی نیز برای زنان باردار و بچه ها دارد.

خواص و فواید کدو برای درمان بیماری ها

او اضافه کرد: کدو حلوایی برای بیماری های تنفسی، پاکسازی روده ها یا کلیه ها و سرماخوردگی مخصوصا سرفه های خشک و مزمن به صورت بخار مورد استفاده قرار می گیرد. می توان کدو سبز را با کمی دارچین و نعناع، آب پز کرد و روزی یک بار میل کرد.

حاجی حیدری شرح داد: مصرف خرد شده کدو با سرکه برای کاهش تب بسیار مفید است.

این متخصص طب سنتی درباره تاثیر مصرف کدو بر کاهش اشتها گفت: مصرف کدو عطش و اشتها را کاهش می دهد. چکاندن روغن کدو در بینی برای برطرف کردن بی خوابی بسیار مفید است.

او اضافه کرد: مصرف مغز تخم کدو برای سرفه، کاهش التهابات دستگاه ادراری، مثانه و پروستات مفید بوده و خوردن آب کدو برای بعضی سردرد ها یا به اصطلاح سردرد های گرم مفید است.

حاجی حیدری اظهار کرد: مصرف کدو برای افرادی که دائما مجبور به نوشیدن آب هستند بسیار مفید است چراکه رطوبت معده را افزایش می دهد.

برای درمان یبوست آب کدو را از قلم نیاندازید

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: خوردن آب کدو با عسل برای درمان یبوست مفید است؛ با توجه به اینکه طبع کدو سرد و تر بوده، مصرف آن برای گرم مزاجان و صفراوی مزاجان بسیار مناسب و مفید است، ولی برای سرد مزاجان مانند بلغمی مزاجان و سوداوی مناسب نخواهد بود.

منبع: همگردی

به "خواص و فواید کدو برای درمان بیماری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص و فواید کدو برای درمان بیماری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید