خلاصه گزارش مولر: مدارک کافی برای مجرم دانستن ترامپ در تبانی با روسیه نیست

به گزارش وبلاگ ایران 90، وزیر دادگستری آمریکا با انتشار خلاصه از گزارش مولر، خاطرنشان کرد که مدارک کافی برای مجرم دانستن ترامپ در پرونده تبانی با روسیه نیست.

خلاصه گزارش مولر: مدارک کافی برای مجرم دانستن ترامپ در تبانی با روسیه نیست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایران 90، وزیر دادگستری آمریکا بامداد دوشنبه خلاصه ای از گزارش مولر درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 این کشور را طی نامه ای به اطلاع کنگره رساند

در این خلاصه آمده است که مولر در گزارش خود تاکید نموده تیم انتخاباتی ترامپ، ارتباط مشهودی با روسیه نداشته و تبانی ننموده است.

در خلاصه گزارش مولر که از سوی وزیر دادگستری آمریکا ارائه شد، آمده است که هیچ مدرک متقنی که ترامپ مانع تحقیقات و اجرای عدالت شده، یافت نشده است.

همچنین مولر بدون مجرم دانستن ترامپ در ارتباط با روسیه، تاکید نموده که مدرک کافی برای اعلام جرم علیه وی وجود ندارد.

این در حالی است که همگان انتظار داشتند رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات حول پرونده انتخاباتی ترامپ، موارد قاطعی را علیه وی اعلام کند.

محتوای غیرمنتظره گزارش مولر با واکنش های مختلفی از سوی مقامات سیاسی آمریکا روبه رو شد. سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید اعلام نمود یافته های وزارت دادگستری، تبرئه تمام و کمال رئیس جمهور (از اتهاماتش) است.

رودی جولیانی وکیل سابق ترامپ گفت گزارش مولر بهتر از چیزی بود که انتظار داشته است.

کوین مک کارتی رهبر جمهوری خواهان در کنگره نیز با استقبال از گزارش مولر، تاکید نمود با این حساب، پرونده (اتهامات ترامپ) بسته شده است.

جرالد ندلر رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اما در واکنشی منطقی، تاکید نمود گزارش مولر تبرئه رئیس جمهور نیست و خواهان مشاهده تمام مدارک موجود هستند.

ترامپ بعد از انتشار این خلاصه، در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: هیچ تبانی نبود. هیچ ممانعتی (از اجرای تحقیقات) نبود. تبرئه کامل (از اتهامات). آمریکا را بزرگ نگاه دارید.

بعد از کشمکش های طولانی درباره تحقیقات مولر در مورد ادعای دخالت روسیه در انتخابات 2016 و تبانی کارزار انتخاباتی ترامپ با مسکو، روز شنبه 3 فروردین بود که این تحقیقات کامل و گزارش نهایی آن به دادستان کل تحویل داده شد.

تحقیقات مولر که از حدود دو سال پیش شروع شده بود، حدود 25 میلیون دلار خرج روی دست دولت آمریکا گذاشته و در جریان آن 19 وکیل، 40 مامور ویژه و تحلیلگر اف بی آی حضور داشتند. مولر همچنین در جریان تحقیقات خود حدود 2800 احضاریه، 500 حکم بازرسی و 13 درخواست ارائه مدرک از دولت های خارجی صادر نموده بود. از 500 نفر نیز مصاحبه حضوری به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خلاصه گزارش مولر: مدارک کافی برای مجرم دانستن ترامپ در تبانی با روسیه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه گزارش مولر: مدارک کافی برای مجرم دانستن ترامپ در تبانی با روسیه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید