خبرنگاران ولیعهد سابق اردن به پادشاه اعلام وفاداری کرد

به گزارش وبلاگ ایران 90، تهران- خبرنگاران- شاهزاده حمزه بن حسین ولیعهد سابق و برادر ناتنی عبدالله دوم پادشاه اردن، در نامه ای به وی اعلام وفاداری کرد.

خبرنگاران ولیعهد سابق اردن به پادشاه اعلام وفاداری کرد

به گزارش رسانه های خبری، در این نامه که با حضور شماری از شاهزاده ها و اعضای خانواده سلطنتی امضا شده آمده است : همه ما برای حمایت از اردن و منافع ملی کشور پشت سر پادشاه می ایستیم و مصالح کشور را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهیم.

شاهزاده حمزه در این نامه تاکید نمود: به عهد و پیمان پدران و اجدادم وفادار خواهم ماند و با پایبندی به قانون اساسی اردن، از پادشاه حمایت خواهم کرد.

رسانه ها پیشتر گزارش دادند که پادشاه اردن شاهزاده حسن بن طلال عموی خود را مامور رسیدگی به پرونده شاهزاده حمزه نموده است تا با وی درباره پیروی از اصول و رویکرد خانوده سلطنتی صحبت کند.

شاهزاده حمزه برادر ناتنی عبدالله دوم پادشاه اردن در همین رابطه روز دوشنبه پایبندی خود را به اصول و رویکرد خانواده سلطنتی اظهار داشت.

دولت اردن روز یکشنبه اعلام نموده بود که به دستور پادشاه ، موضوع شاهزاده حمزه در درون خاندان پادشاهی هاشمی رسیدگی خواهد شد.

ولیعهد سابق اردن که بنا به اعلام رسانه ها، به دلیل کوشش به همراه چند شخصیت دیگر برای توطئه علیه پادشاه در حبس خانگی به سر می برد، پیشتر در یک فایل صوتی اعلام نموده بود: من قطعاً به دستوراتی مانند ممنوع الخروج بودن و ممنوعیت هرگونه توئیت و ارتباط با شبکه های اجتماعی، عمل نمی کنم. آنها می گویند که داشتن ارتباط من با مردم ممنوع است و فقط مجاز به دیدن خانواده هستم.

منابع خبری اردنی شنبه شب از بازداشت 20 نفر به دلیل آن چه تهدید بر امنیت این کشور خوانده شد، خبر دادند.

دولت اردن از میان 20 نفری که به ظن کوشش برای کودتا در این کشور دستگیر شده اند، تنها اسامی دو نفر را اعلام نموده که ارتباط ویژه آنان با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، احتمال دخالت ریاض در این موضوع را تقویت نموده است.

بر اساس بیانیه های دولتی اردن، از میان دستگیرشدگان ، تنها اسامی باسم عوض الله و شریف حسن بن زید اعلام شده است. از هر دو نفر به عنوان افرادی نام برده می گردد که به عربستان نزدیک هستند و گفته می گردد که این دو علاوه بر گذرنامه سعودی، تابعیت عربستان دارند و در این کشور صاحب ملک و مستغلات فراوانی هستند.

پس از اعلام بازداشت این دو نفر، رسانه های اردنی، فعالان شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در اردن با توجه به ارتباطات این دو نفر با عربستان و شخص محمد بن سلمان، ریاض را به دخالت در کوشش برای انجام کودتا متهم کردند.

حمزه بن حسین برادر ناتنی عبدالله دوم، شاه اردن، به دلیل اقداماتی که گفته می گردد امنیت و ثبات اردن را هدف گرفته است در حبس خانگی به سر می برد.

ملک عبدالله دوم شاه اردن بر اساس خواسته پدرش در سال 1999 شاهزاده حمزه را به عنوان ولیعهد معرفی کرد اما در سال 2004 وی را برکنار و پسرش شاهزاده حسین را به عنوان ولیعهد معرفی کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ولیعهد سابق اردن به پادشاه اعلام وفاداری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ولیعهد سابق اردن به پادشاه اعلام وفاداری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید