خبرنگاران مکزیک برای فروش سوخت به ونزوئلا اعلام آمادگی کرد

به گزارش وبلاگ ایران 90، تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری مکزیک بیان کرد که در صورت درخواست ونزوئلا آماده فروش سوخت به این کشور است.

خبرنگاران مکزیک برای فروش سوخت به ونزوئلا اعلام آمادگی کرد

به گزارش بامداد سه شنبه خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور گفت: اگر ونزوئلا درخواست خرید سوخت داشته باشد و در صورتی که این فرایند به دلایل بشردوستانه مورد احتیاج باشد، کشورش آماده فروش سوخت به رغم تحریم های آمریکا است.

لوپز اوبرادور مکزیک را کشوری مستقل خواند و گفت: ما تصمیم خود را می گیریم و به سیاست های کشورهای دیگر کاری نداریم.

ایران به تازگی و به رغم مواجهه با تحریم های آمریکا، پنج نفتکش حامل بنزین برای ونزوئلا ارسال کرد که کارشناسان این اقدام را موفقیتی عظیم برای تهران دانستند.

به دنبال انتقال محموله های سوخت ایران برای ونزوئلا، دولت کاراکاس توانسته توزیع سوخت به سراسر این کشور را با سیستم جدیدی شروع کند.

پهلو دریافت نفتکش های ایران در بنادر و پالایشگاه های ونزوئلا در حالی صورت گرفته که پیش از این دولت آمریکا برای از بین بردن اتحاد جدید مالی میان تهران و کاراکاس تهدید به اقدام برای ممانعت از رسیدن این نفتکش ها به سواحل ونزوئلا نموده بود.

با رسیدن نفتکش های ایرانی به ونزوئلا، مقام های دولتی و نظامی کاراکاس از همبستگی مردم ایران برای ارسال سوخت به این کشور تشکر نموده و وعده ادامه روابط برادرانه میان دو کشور دادند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مکزیک برای فروش سوخت به ونزوئلا اعلام آمادگی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مکزیک برای فروش سوخت به ونزوئلا اعلام آمادگی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید