خبرنگاران تخلف های انتخاباتی بی درنگ پی گیری می گردد

به گزارش وبلاگ ایران 90، بندرعباس - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار بندرعباس و رییس ستاد انتخابات شهرستان بندرعباس گفت: گزارش های تخلف انتخاباتی که به این ستاد می رسد بی درنگ پی گیری می گردد.

خبرنگاران تخلف های انتخاباتی بی درنگ پی گیری می گردد

فرزاد ابراهیمی آدینه شب در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ ایران 90 گفت: دستگاه های نظارتی بر فرایند انتخابات در شعب نظارت دارند و مراقب هستند خدشه ای بر آرای مردم وارد نشود.

وی ادامه داد: این نهادها نسبت به تخلف محرز شده بی تفاوت نبوده و مراقبت لازم را انجام می دهند و اقدام های قانونی در مورد متخلفان انجام می شود.

رییس ستاد انتخابات شهرستان بندرعباس در مورد شایعه هایی که پیرامون تعداد دستگیری شدگان متخلف انتخابات در شبکه های اجتماعی مطرح می شود هم گفت: با توجه به اینکه به صورت رسمی مطلبی اعلام نشده نمی توان اظهار نظر کرد.

ابراهیمی در مورد مشارکت مردم هم ابراز داشت: حضور مردم در پای صندوق های رای خوب بوده و تجربه نشان داده مشارکت مردم در ساعت های پایانی افزایش می یابد.

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 34 که شامگاه امروز منتشر شد، گفت: باعنایت به گزارش های دریافتی از حوزه های انتخابیه سراسر کشور مبنی بر حضور گسترده مردم شریف ایران اسلامی در شعب اخذ رأی و درخواست تمدید مدت زمان اخذ رأی، نظر به موافقت وزیر محترم کشور و به استناد تبصره 4 ماده 10 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره 1 ماده 8 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری زمان اخذ رأی در سراسر کشور تا ساعت 22 (10 شب) تمدید می شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح امروز آدینه دوم اسفندماه شروع شده است.

44 نامزد تایید صلاحیت شده در هرمزگان شامل 25 نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی، 10 نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و 9 نفر در حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد وارد عرصه رقابت برای پنج کرسی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می شوند.

هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال 95 استان هرمزگان، یک میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک میلیون و174هزار و164 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس 72هزار و 402نفر رای اولی در هرمزگان نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب می نمایند.

یکهزار و 318 شعبه اخذ رای در مناطق مختلف شهری و روستایی هرمزگان در نظر گرفته شده که 785شعبه ثابت و 533 شعبه سیار است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تخلف های انتخاباتی بی درنگ پی گیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تخلف های انتخاباتی بی درنگ پی گیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید