حضور سربازان کره شمالی در مرز دو کره

به گزارش وبلاگ ایران 90، همزمان با افزایش تنش ها در شبه جزیره کره، کره شمالی پیشنهاد کره جنوبی برای ارسال فرستاده های ویژه را رد کرد و وعده داد که سربازان خود را به مرز مشترک با کره بازگرداند.

حضور سربازان کره شمالی در مرز دو کره

از یونهاپ، این اقدام پیونگ یانگ یک روز پس از آن صورت گرفت که کره شمالی دفتر ارتباط مشترک میان دو کره را در اعتراض به انتشار و ارسال بالون ها و پلاکاردهای تبلیغاتی ضد کره شمالی، منفجر کرد.

کی. سی. ان. ای خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز چهارشنبه انفجار این دفتر ارتباطی را بیانگر خشم مردم کره شمالی از اقدامات تبلیغی کره جنوبی علیه رهبر این کشور بیان کرد و نوشت: کسانی که به منتقدان کره شمالی پناه داده اند بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد.

با بالا دریافت تنش ها میان دو کره، مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی پیشنهاد نموده بود مشاور امنیت ملی و رئیس سرویس اطلاعاتی کشورش را به عنوان نماینده ویژه به پیونگ یانگ اعزام کند اما کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی این پیشنهاد را شوم خواند و آن را رد کرد.

خبرگزاری کره شمالی نوشت: مون در یک پیشنهاد شیطانی اعزام فرستاده های ویژه را برای عبور از بحران ها پیشنهاد می نماید اما او باید به روشنی بفهمد که چنین ترفندی دیگر روی ما کار نخواهد کرد.

این رسانه دولتی کره شمالی نوشت بحران کنونی بین دو کره، ناشی از بی کفایتی و عدم مسئولیت مقامات کره جنوبی است و تنها در صورت پرداخت بهای گزاف می توان به آن خاتمه داد.

اما امروز چهارشنبه سخنگوی ستاد کل ارتش خلق کره شمالی در بیانیه ای گفت که نیروهای نظامی را به کوه کومگانگ و کائه سونگ در نزدیکی مرز و جایی که دو کشور در گذشته دارای پروژه های مالی مشترک بودند اعزام می نماید.

وی اضافه نمود: پست های پلیس که از منطقه به شدت حفاظت شده غیر نظامی شده (DMZ) خارج شده بودند دوباره نصب می شوند در حالی که یگان های توپخانه در نزدیکی مرز دریای غربی تقویت خواهند شد.

این مقام ارتش کره شمالی همچنین توضیح داد که پیونگ یانگ، انتشار و ارسال نامه های ضد سئول را نیز در سرتاسر مرز شروع می نماید.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "حضور سربازان کره شمالی در مرز دو کره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور سربازان کره شمالی در مرز دو کره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید