تقلب از استرا مجیدی را مربی نمی کند

به گزارش وبلاگ ایران 90، فرهاد مجیدی باید آن سیستمی که می پسندد، آن ترکیبی که دوست دارد و آن تمریناتی که تصور می نماید بهترین راه برای آماده سازی بازیکنان است را در استقلال پیاده کند

تقلب از استرا مجیدی را مربی نمی کند

همانطور که به اندازه تمام افراد در دنیا تعریف برای زندگی وجود دارد به میزان همه مربیان فوتبال دنیا نیز تعریف خاصی برای فوتبال وجود دارد.

به گزارش آی اسپورت، شاید در کلیات، مربیان اقدام به کپی برداری از روی دست هم نمایند اما همه مربیان همیشه تفکرات و مکنونات خود را نیز در علومی که آموخته اند وارد می سازند تا شاید به مربیان صاحب سبکی بدل شوند. مربیانی که پیروز نشوند هرگز به عنوان مربیان صاحب ایده شناخته نخواهند شد و عمر کوتاهی در فوتبال خواهند داشت.

در فوتبال ایران نیز همینگونه بوده و مربیان صاحب سبک و ایده پرداز داخلی متد مخصوص به خود را در میادین گوناگون پیاده نموده اند؛ چه در میدان بازی، چه در حین تمرینات و چه در برخورد با افکار عمومی و رسانه ها. مربیگری یک فلسفه است و اساساً سیستم های فوتبال نیز برگرفته از ذات فکری مربیان فوتبال دنیا بوده و به مرور زمان شکل آکادمیک و علمی به خود گرفته است و اینگونه نیست که ابتدا سیستم ها تولد یافته باشند و بعد مربیان و این مربیان بوده اند که روش ها و تاکتیک ها و متد تمرینی را طی سالیان متمادی به وجود آورده اند.

امیر قلعه نویی یا دیگر مربیان پیروز در فوتبال ایران مانند فیروز کریمی هیچ گاه به توفیق نرسیدند و مربیان صاحب سبکی خوانده نشدند مگر آنکه توانستند در کنار آموزه هایی که از قبل یاد گرفته اند، تفکرات خود را هم در تیم های تحت اختیارشان به درستی پیاده نمایند. فیروز کریمی همیشه با سیاق خاصی تیم هایش را تمرین می داد و در جریان بازی دکترین خاص خودش را داشت. فیروز حتی در ادای کلام نیز متفاوت بود.

امیر قلعه نویی نیز همیشه بابت مدیریت درون تیمی اش پرآوازه بود و دیگر مربیان را مجاب به الگو برداری از سبک خود می کرد. بعد از قطعی شدن جدایی استراماچونی از استقلال و روی کارآمدن مجیدی توصیه هایی به وی شد تا همان روشی که استراماچونی در استقلال پیاده می کرد را دنبال کند اما تردیدی نیست که حرکت استقلال عیناً به همان شکلی که در نیم فصل اول دیدیم از دست هیچ کس جز همان استراماچونی ساخته نیست و اگر مجیدی بخواهد با الگوبرداری از استراماچونی جلو برود ممکن است دانش و ایده های خود را هم از یاد ببرد و آن مثل معروف راه رفتن کلاغ مثل کبک در استقلال تکرار گردد و مجیدی هرگز در استقلال مربی نگردد.

آنچه فرهاد را در فوتبال ایران به یک مربی صاحب ایده بدل می سازد این است که بدون توجه به این توصیه های کارشناسی نشده و غیر فنی استقلال را با همان ایده هایی که خودش می پسندد جلو ببرد. از استقلال یک مجموعه بازیکن ایده آل باقی مانده که مجیدی باید با تفکرات خودش این تیم را آماده و مهیای نیم فصل دوم کند.

فرهاد مجیدی باید آن سیستمی که می پسندد، آن ترکیبی که دوست دارد و آن تمریناتی که تصور می نماید بهترین راه برای آماده سازی بازیکنان است را در استقلال پیاده کند.

مجیدی اگر می خواهد در فوتبال ایران عمر قابل توجهی داشته باشد باید خود میراث تازه ای در استقلال باقی بگذارد تا فردا اگر به پیروزیت هم رسید محکوم به تقلب از روی دست استراماچونی نگردد و کامیابی احتمالی اش در استقلال زیر سؤال نرود.

منبع: عصر ایران

به "تقلب از استرا مجیدی را مربی نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقلب از استرا مجیدی را مربی نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید