بیشترین و کمترین میزان ابتلا به کرونا متعلق به کدام بیماری های زمینه ای است؟

به گزارش وبلاگ ایران 90، ریسک ابتلا به ویروس کرونا در بیماری های زمینه ای مختلف، یکسان نبوده و احتمال ابتلا در بعضی افراد بیشتر است.

بیشترین و کمترین میزان ابتلا به کرونا متعلق به کدام بیماری های زمینه ای است؟

به گزارش خبرنگار افرادی که از قبل دچار بیماری های زمینه ای هستند، ریسک بیشتری در ابتلا به ویروس کرونا داشته و نسبت به افراد سالم و بدون بیماری زمینه ای، خطر بیشتری آن ها را تهدید می نماید؛ بنابراین رعایت نکات بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و قرنطینه خانگی برای این افراد ضرورت بیشتری دارد.

افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی، با 17.3 بیشترین ریسک ابتلا به ویروس کرونا را در میان بیماری های دیگر دارند. این افراد باید نکات بهداشتی را به خوبی رعایت نموده و دارو های تجویزی پزشک را با رعایت استراحت در خانه، به طور مرتب مصرف نمایند.

پس از آن، افراد دیابتی با 14.2 درصد، در میان بیماری های دیگر ریسک بیشتری برای ابتلا به ویروس کرونا دارند. این افراد نیز در روز های اپیدمی کرونا باید مراقب تغذیه و رژیم غذایی خود باشند.

احتمال ابتلا به ویروس کرونا در افراد مبتلا به سرطان نیز 5.5 درصد است. این افراد به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدنشان، باید با رعایت نکات بهداشتی از ابتلا به این ویروس پیشگیری نمایند.

بیماری های مزمن کلیوی، 3.4 درصد ریسک مبتلا شدن به ویروس کرونا را بالا می برد. این افراد نیز مانند بیماران زمینه ای دیگر، ملزم به رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا هستند.

خطر ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که از قبل دچار بیماری های ریوی هستند نیز وجود دارد؛ چرا که این ویروس به ریه ها بیشترین آسیب را رسانده و تاثیرات مخربی بر روی آن ها می گذارد. بیماری های ریوی 2.3 درصد و آسم به عنوان نوع خاصی از این بیماری ها 1.2 درصد ریسک ابتلا به ویروس کرونا را بالا می برند.

افرادی که بیماری های مزمن خونی دارند، نسبت به سایر افراد با بیماری های زمینه ای 2 درصد ریسک ابتلا به ویروس کرونا را دارند. ابتلا به اختلالات مزمن عصبی 1.4 درصد، بیماری های مزمن کبدی 0.8 درصد و بیماری های مادرزادی 0.3 درصد ریسک ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهند.

افراد دارای بیماری HIV یا ایدز در میان همه بیماری های زمینه ای، کمترین ریسک ابتلا به ویروس کرونا را دارند. این بیماری تنها 0.2 درصد ریسک ابتلا به ویروس کرونا را بالا می برد.

باید به این نکته توجه کرد که تنها افراد دارای بیماری های زمینه ای به ویروس کرونا مبتلا نمی شوند، بلکه افراد سالم نیز در معرض ابتلا به این ویروس هستند. اما افراد سالم احتمالا علائم خفیف تری از این بیماری را تجربه می نمایند؛ بنابراین برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، حفظ نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی برای همه افراد لازم است.

افراد دارای گروه خونی A بیشتر مستعد ابتلا به کرونا هستند؟

نقش والدین در جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان

شفاف سازی مشاور وزیر بهداشت درباره دروغ جدید ایران اینترنشنال

جلسه شورای علمی بیمارستان مسیح دانشوری با موضوع کرونا برگزار گردید

دانشجویان علم وصنعت می توانند برای تخلیه خوابگاه به دانشگاه مراجعه نمایند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بیشترین و کمترین میزان ابتلا به کرونا متعلق به کدام بیماری های زمینه ای است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین و کمترین میزان ابتلا به کرونا متعلق به کدام بیماری های زمینه ای است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید