بولتون: ترامپ نمی داند چگونه از امنیت ملی آمریکا دفاع کند

به گزارش وبلاگ ایران 90، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در واکنش به اظهارات رئیس جمهور کشورش درباره ضرورت خارج کردن نیروهای آمریکایی از جنگ های بی پایان اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا هیچ اطلاعی درباره نحوه دفاع از امنیت ملی این کشور ندارد.

بولتون: ترامپ نمی داند چگونه از امنیت ملی آمریکا دفاع کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایران 90، جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا روز پنج شنبه در پیامی توئیتری بار دیگر تأکید کرد که دونالد ترامپ هیچ اطلاعی از مسائل امنیت ملی ندارد.

جان بولتون که شهریور ماه گذشته به دلیل اختلافاتش با دونالد ترامپ از سمت مشاور امنیت ملی آمریکا کنار رفت، در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر درباره اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه باید آمریکا را از جنگ های پرهزینه و بی سرانجام خارج کرد، نوشت: تنها چیزی که بی سرانجام می ماند، تهدیدها علیه آمریکاست. رئیس جمهور بار دیگر نشان داد که هیچ چیز درباره نحوه دفاع از امنیت ملی آمریکا نمی داند.

ساعتی پیش دونالد ترامپ طی پیامی در حساب کاربری رسمی خود، در پاسخ به نقدها یکی از کنندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا درباره سیاست های دولت خود اعلام کرده بود: لیز چنی صرفاً از اینکه من فعالانه در حال خارج کردن کشور بزرگ و زیبایمان از جنگ های مضحک، پرهزینه و بی سرانجام هستم، ناراحت است. علاوه بر این، من به اصطلاح متحدانمان [در ناتو] را مجبور می کنم که دهها میلیارد دلار سهم معوق خود از هزینه های نظامی را بپردازند. آنها حداقل باید با ما منصفانه رفتار کنند!!!

جان بولتون که از سیاستمداران نومحافظه کار آمریکا محسوب می شود، از آوریل 2018 (فروردین 97) در کابینه دونالد ترامپ به عنوان مشاور امنیت ملی مشغول فعالیت شده بود. وی سال گذشته به دلیل اختلاف نظر با دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد و جای خود را به رابرت اوبرایان داد.

ترامپ در توجیه برکناری بولتون بیان نمود که وی قضاوت های خود نیز مرتکب اشتباهات زیادی شده بود؛ اشتباهاتی که می توانست پای آمریکا را به جنگ های جدید باز کند. وی در توئیتی درباره توصیه های جنگ طلبانه بولتون گفت: صریح بگویم او اخراج شد زیرا اگر به حرف هایش گوش می دادم، اکنون در جنگ جهانی ششم بودیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بولتون: ترامپ نمی داند چگونه از امنیت ملی آمریکا دفاع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: ترامپ نمی داند چگونه از امنیت ملی آمریکا دفاع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید