برگزاری المپیک 2020 قطعی است، از ظرفیت مربیان ایرانی استفاده کنیم

به گزارش وبلاگ ایران 90، رضا صالحی امیری در مورد امکان لغو المپیک 2020 توکیو گفت: تا دیروز ابلاغیه هایی که از کمیته بین المللی المپیک برای ما روزانه ارسال می شد قرار بر قطعی بودن برگزاری رویداد المپیک است تقریباً تمام فدراسیون های جهانی تقویم برگزاری رویدادهای کسب سهمیه و جهانی را از نیمه دوم سال اعلام کردند و همه اتفاقات بیانگر برگزاری این رویداد در سال 2021 است.

برگزاری المپیک 2020 قطعی است، از ظرفیت مربیان ایرانی استفاده کنیم

وی اضافه نمود: توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام نموده است که اگر به هر دلیلی کرونا ادامه پیدا کند و شرایط تابستان سال بعد هم مثل شرایط امروز باشد و هیچ امکان کنترل موضوع کرونا نباشد به خودی خود المپیک لغو خواهد شد. ارزیابی همکاران من در کمیته ملی المپیک و کادر سرپرستی المپیک 2020 و سجادی نظر به برگزاری قطعی المپیک دارند.

رییس کمیته ملی المپیک کشورمان در مورد حضور مربیان خارجی در ورزش کشور با توجه مسائل ارزی توضیح داد: در این خصوص باید با مطالعه و با منطق منافع ورزش سخن گفت و آن چیزی که در چهارچوب سیاست فعلی ورزش است ما از حداکثر ظرفیت مربیان داخلی استفاده کنیم تا بتوانیم هزینه های کمتری بپردازیم.

وی ادامه داد: اما در برخی از رشته ها الزاماً احتیاج به مربی خارجی است، چون ظرفیت لازم آن در کشور وجود ندارد. به عنوان مثال والیبال در دوره ای طولانی مربی خارجی داشته است و توانسته است اتفاقات خوبی را در والیبال ایران رقم بزنند و داورزنی به دنبال استفاده از ظرفیت داخلی هستند و یک مشاور خارجی هم در کنار تیم ملی والیبال داشته باشند و این منوط به داشتن ظرفیت های لازم داخلی برای رسته های به خصوص المپیکی وجود داشته باشد. در رشته ای مثل پرتاب دیسک احسان حدادی از مربی خارجی بهره می برد و کارشناسان این حوزه بر این باورند در داخل کشور مربی خوبی در این حوزه نداریم. اگر می خواهیم در سال 2021 روی سکو باشیم باید طبعاً پذیرش بخشی از هزینه های مربی خارجی را در نظر داشته باشیم.

صالحی امیری که در برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران صحبت می کرد درباره پرداخت پاداش 500 دلاری IOC به ورزشکاران بورسیه المپیکی گفت: خوشبختانه کمیته بین الملی المپیک اعلام نموده است برای یک سال آینده مانند یک سال گذشته این فرایند را ادامه خواهد داد و ما هم معادل ریالی آن را به فدراسیون های ورزشی پرداخت خواهیم کرد که آن ها به ورزشکارانشان واریز نمایند و این به عنوان پول تو جیبی برای ورزشکاران نیست بلکه به عنوان آمادگی لازم برای قهرمانان جهت حضور در المپیک 2021 است. مجموعه ای از عوامل شامل مکمل ها تغذیه ها و بخشی از آن ها پول توی جیبی برای ورزشکاران است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برگزاری المپیک 2020 قطعی است، از ظرفیت مربیان ایرانی استفاده کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری المپیک 2020 قطعی است، از ظرفیت مربیان ایرانی استفاده کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید