اثرات نوشیدن آب ولرم بر سلامتی

به گزارش وبلاگ ایران 90، یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه ها برای ایجاد حس تعادل و احساس سلامتی بیشتر در بدن، نوشیدن آب است.

اثرات نوشیدن آب ولرم بر سلامتی

درباره مزایا و ضرورت نوشیدن آب در طول روز مطالب زیادی گفته شده اما این بار متخصصان سلامت از تاثیرات بسیار مثبت نوشیدن آب ولرم هنگام صبح و به صورت ناشتا می گویند.

بعضی از مهمترین دلایل این توصیه به توضیح زیر است:

تقویت سیستم ایمنی بدن

نوشیدن آب در صبح باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و ایجاد تعادل در آن است. نوشیدن آب به تخلیه سریع تر سموم از بدن یاری می نماید و همچنین یاریی برای تقویت کار غدد لنفاوی است.

یاری به دفع سریع تر سموم از بدن

در طول شب بدن در حال استراحت به بازسازی خود مشغول است و سعی می نماید سموم را دفع کند. اگر در هنگام صبح با معده خالی آب نوشیده گردد یاری عظیمی به بدن برای دفع این سموم زیان آور است. علاوه بر این نوشیدن صبحگاهی آب برای بدن در فراوری سلول های ماهیچه ای و سلول های خونی مفید است.

تسکین سوزش و درد معده

هضم غذا با فراوری زیاد اسید در معده توام است. اگر این اسید به سوی مری بالا بیاید احساس سوزش در معده خواهید کرد. نوشیدن آب پیش از صبحانه باعث رقیق شدن این اسید و بازگرداندن آن به معده می گردد. پس از نوشیدن آب ولرم، بدن آماده پذیرش دوباره غذا است.

بهبود سوخت و ساز بدن

با نوشیدن آب به صورت ناشتا تا 24 درصد بر قدرت سوخت و ساز بدن افزوده می گردد. بهبود سوخت و ساز بدن به معنی یاری به کار بهتر سیستم گوارش است. به همین دلیل برای افرادی که در پی کاهش وزن هستند نوشیدن آب ناشتا یاری شایانی است. با این عمل روده عظیم امکان جذب مواد غذایی مغذی را می یابد و هضم غذا سریع تر و روان تر می گردد.

به گزارش دویچه وله، علاوه بر این موارد کم آبی در بدن باعث شکل گیری زودهنگام چین و چروک پوست و افزایش آن می گردد. نتایج یک تحقیق نشان می دهد که نوشیدن آب ولرم در صبح و ناشتا باعث افزایش جریان خون و درخشندگی و شفافیت پوست می گردد. همچنین نوشیدن کم آب بر رشد مو تاثیر زیادی می گذارد. یک چهارم وزن تار مو از آب تشکیل شده است. نوشیدن فراوان آب باعث تقویت درونی و تغذیه بهتر مو می گردد. اگر آب کمتری به مو برسد مو نازک و شکننده می گردد. نوشیدن آب در طول روز نیز دارای اهمیت زیادی است ولی نوشیدن آب ولرم در ناشتا به بهترین صورت به سلامت و تقویت کیفی مو یاری می نماید.

منبع: همگردی

به "اثرات نوشیدن آب ولرم بر سلامتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثرات نوشیدن آب ولرم بر سلامتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید