ابراز امیدواری برایان هوک نسبت به تمدید تحریم های ایران

به گزارش وبلاگ ایران 90، یک مقام ارشد آمریکایی ابراز امیدواری کرد که شورای امنیت سازمان ملل قبل از اتمام دوره تحریم های تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر، اقدام به تمدید این تحریم ها کند و این در حالی است که مقامات روسیه اعلام نموده اند مسکو با چنین اقدامی مخالف است.

ابراز امیدواری برایان هوک نسبت به تمدید تحریم های ایران

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، برایان هوک، نماینده دولت آمریکا در امور ایران ابراز امیدواری کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد قبل از تاریخ منقضی شدن تحریم های تسلیحاتی ایران یعنی ماه ماه اکتبر، اقدام به تمدید تحریم ها علیه ایران کند. این در حالی است که مقامات رسمی روسیه اعلام نموده اند که مسکو با چنین حرکتی مخالف است.

نماینده ویژه دولت ایالات متحده در امور ایران گفت که آمریکا پیش نویس قطعنامه شورای امنیت در مورد تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تهیه نموده است؛ پیش نویسی که با 9 رأی موافق و بدون وتو شدن از جانب کشور های روسیه، چین، انگلیس یا فرانسه قابل تصویب خواهد بود.

بعضی از دیپلمات ها اظهار نموده اند که ایالات متحده آمریکا احتمالاً برای به دست آوردن رأی متحدین ایران یعنی روسیه و چین با مشکل روبه رو خواهد شد. با این حال، هوک بار ها طی کنفرانس های خبری اعلام نموده است: ما هم چنان امیدوار هستیم.

وی هم چنین با طرح اتهاماتی بی اساس علیه کشورمان، مدعی شد: روسیه و چین در خاورمیانه در صلح و آرامش همراه با ثبات مالی به سر می برند؛ در حالی که ایران با خرید و فروش تسلیحات، عامل اصلی بی ثباتی در منطقه خاورمیانه به حساب می آید.

هوک هم چنین اظهار کرد که واشنگتن قصد ندارد با اعمال فشار مضاعف برای تمدید تحریم های تسلیحاتی، به سرعت پیش برود.

وی گفت: تمرکز ما روی مذاکرات سنجیده دیپلماتیک و مشارکت با همه طرف های ذی ربط قرار گرفته است تا بتوانیم در مذاکرات تجدید تحریم های تسلیحاتی ایران پیروز شویم. ما می خواهیم در ماه های آینده روی این موضوع تمرکز کنیم.

این در حالی است که میخائل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین پیش تر خاطرنشان کرد که مسکو با چنین اقدامی مخالف است.

اولیانوف هم چنین گفت: آن ها از نظر مخالف ما نسبت به این مسأله مطلع هستند و گفته می گردد که این اقدام به مثابه سقوطشان عمل خواهد نمود.

او در مورد پافشاری آمریکا برای تمدید تحریم های ایران اظهار کرد که استدلال آن ها، مضحک است.

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در مورد اقدامات دیگر واشنگتن در صورت عدم پیروزیت واشنگتن در دستیابی به قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران هیچ توضیحی ارائه نکرد.

وی گفت: تحریم تسلیحاتی ایران باید تمدید گردد و ما از همه گزینه های دیپلماتیک برای تحقق بخشیدن به این امر استفاده خواهیم کرد.

منبع: فرارو

به "ابراز امیدواری برایان هوک نسبت به تمدید تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز امیدواری برایان هوک نسبت به تمدید تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید