آموزش مرحله به مرحله مانیکور ناخن در منزل

به گزارش وبلاگ ایران 90، خبرنگاران: داشتن ناخن هایی زیبا، چیزی فراتر از کوتاه کردن ناخن با ناخن گیر و سوهان ناخن است! این امر، یکی از امور مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید؛ درست مثل مراقبت هایی که از پوست خود به عمل می آورید، از ناخن هایتان نیز باید مراقبت کنید. چه کسی گفته برای تمام امور مراقبتی و تکنیکی باید پول پرداخت کنید؟ شما می توانید این کار را در منزل به راحتی انجام دهید. در ادامه این مقاله با یک هدایت ساده برای مانیکور ناخن در خانه آشنا خواهید شد.

آموزش مرحله به مرحله مانیکور ناخن در منزل

مراحل انجام مانیکور در خانه

گام اول: تمام وسایل لازم را جمع آوری کنید

قبل از آغاز، تمام وسایلی که برای انجام یک مانیکور بی نقص احتیاج دارید را جمع آوری کنید. وسایل مورد احتیاج شما شامل این موارد می شوند:

  • محلول پاک نماینده لاک
  • انبر مخصوص ناخن (کلیپر)
  • چند تکه پنبه
  • بافر
  • عقب زن ناخن (cuticule pusher)
  • کرم مرطوب نماینده
  • کرم کوتیکول
  • لاک رنگ ناخن
  • لاک مورد علاقه تان
  • تاپ کات

گام دوم: پاک کردن لاک

برای آغاز، ابتدا لاک فعلی تان را از ناخن پاک کنید. برای پاک کردن لاک ناخن از محلول های معتبر و موغوب به همراه تکه های پنبه بهره ببرید تا ناخن هایتان ضعیف نشوند.

محلول های پاک نماینده (غیر استونی) پوست دور ناخن هایتان را خشک نمی نماید. لاک پاک کن های استونی، بسیار سریع تر عمل می نمایند، اما می توانند به ناخن ها آسیب برسانند. اگر بیشتر از یک مرتبه در ماه از لاک پاک کن استفاده می کنید، حتما از نوع غیر استونی آن بهره ببرید.

گام سوم: کوتاه کردن ناخن

با استفاده از ناخن گیر، قد ناخن هایتان را کوتاه کنید. توجه داشته باشید که ناخن هایتان را بیش از اندازه کوتاه نکنید. سپس با استفاده از سوهان ناخن، به ناخن تان فرم دهید. اگر قصد دارید ناخن های ساده ای داشته باشید، ناخن مستطیلی شکل با گوشه های گرد یا ساده، مناسب خواهد بود.

در زمان استفاده از سوهان، با ملایمت برخورد کنید که هیچ آسیبی به ناخن هایتان وارد نگردد. همچنین از کوتاه کردن بیش از حد ناخن ها خودداری کنید. فقط ناخن ها را مرتب نموده و قسمتی از ناخن که بیرون از گوشت است را کوتاه کنید. یک بافر نو و تیز را روی ناخن خود کشیده و ناخن خود را برق اندازید. بافر در اصل مانند پولیش عمل می نماید. در عین حال، بیش از اندازه هم از بافر استفاده نکنید؛ چراکه در این صورت، لاک به خوبی روی ناخن شما قرار نخواهد گرفت.

گام چهارم: ناخن ها و دست تان را بخیسانید

این قسمت، آرامش بخش ترین بخش مانیکور است. یک کاسه نسبتا بزرگ انتخاب نموده (سایزی که بتوانید دست هایتان را درون آن قرار دهید) و داخل آن آب گرم بریزید. مقداری شامپو بچه یا نرم نماینده ملایم درون آب ریخته و دست هایتان را برای مدت 3 دقیقه داخل آن قرار دهید.

قرار دادن ناخن در این محلول باعث نرم شدن ناخن و پوست اطراف آن می گردد. همچنین چرک و کثیفی و سلول های مرده پوست را از بین خواهد برد. از قلم نیاندازید که زیر ناخن های خود را تمیز کنید. از قرار دادن بیش از اندازه ناخن در این محلول نیز خودداری کنید؛ چراکه ممکن است به ناخن آسیب برساند.

گام پنجم: کرم مخصوص پوست دور ناخن یا کرم کوتیکول زده و ناخن هایتان را آماده کنید

ناخن هایتان را پاک نموده، قدری کرم کوتیکول به ناخن ها زده و آن ها را به آرامی ماساژ دهید. سپس با استفاده از عقب زن، پوست دور ناخن را به آرامی به سمت عقب راهنمایی کنید. این کار را بیش از اندازه یا با شدت انجام ندهید؛ چراکه ممکن است باعث آسیب رسیدن به ناخن ها یا عفونت کردن آن گردد.

پس از اینکه پوست اطراف ناخن تان تمیز و مناسب شد، کرم را از روی آن پاک کنید. اگر از کرم مخصوص پوست اطراف ناخن استفاده نمی کنید، می توانید از پاک نماینده های مخصوص کوتیکول بهره ببرید تا پوست ها را از بین ببرید.

گام ششم: کرم مرطوب نماینده بزنید

دست های خود را با کرم مرطوب نماینده ماساژ دهید. از یک کرم غنی و غلیظ استفاده نموده و آن را با دقت روی انگشتان و اطراف ناخن تان بزنید. اگر بخواهید می توانید قبل از استفاده از کرم، باز هم برای مدت 30 ثانیه دست هایتان را درون آب گرم قرار دهید.

گام هفتم: ناخن هایتان را برای پولیش آماده کنید

اگر بیش از اندازه از کرم مرطوب نماینده استفاده نموده باشید، لاک به راحتی روی ناخن هایتان قرار نخواهد گرفت. پس باید مرطوب نماینده را از ناخن هایتان پاک کنید. پس از چند تکه پنبه و مقدار کمی محلول پاک نماینده لاک استفاده نموده و آن را روی ناخن هایتان بکشید.

گام هشتم: لاک رنگ ناخن هایتان را بزنید

از یک لاک رنگ ناخن تمیز و مرغوب بهره ببرید. همچنین می توانید برای زمینه ناخن هایتان از لاک سفید رنگ بهره ببرید. این مرحله باعث می گردد ناخن ها کمی محکم شده و رنگ دار شوند. خصوصا اگر قصد دارید از لاک هایی در تناژ قرمز یا آبی بهره ببرید، بهتر است این مرحله را انجام دهید. همچنین استفاده از یک لاک بی رنگ روی زمینه ناخن باعث می گردد لاک شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.

گام نهم: لاک مورد علاقه تان را بزنید

پس از اینکه لاک اولیه خشک شد، لایه نازکی از لاک مورد علاقه تان را بزنید. قبل از زدن این لایه، فرچه لاک را به خوبی در دست هایتان نگه دارید و سعی کنید لاک را بدون تکان دادن دست بزنید. به این طریق از ایجاد حباب زیر لاک و خراب شدن ناخن هایتان خلاص خواهید شد. لاک را به صورت نوار های عمودی روی ناخن زده و لاک زدن را از قسمت پایه ناخن به سمت نوک آن آغاز کنید. قبل از اعمال لایه دوم، بگذارید لایه قبلی به خوبی خشک گردد.

گام دهم: لایه نهایی لاک تان را بزنید

پس از اینکه لاک اصلی تان به خوبی خشک شد، با زدن یک لایه تاپ کات یا لاک خشک کن روی آن، کارتان را تمام کنید. این لایه، ناخن را از تراشیده شدن یا پوسته پوسته شدن محافظت می نماید. علاوه بر این، اگر هر کاری برای محافظت از ناخن هایتان انجام داده باشید، به این طریق از آن محافظت خواهد شد.

برای سرانجام دادن به کار مانیکور ناخن هایتان، بار دیگر به دست ها و ناخن هایتان نرم نماینده بزنید. مرطوب نگه داشتن آنها، برای داشتن ناخنی سالم، امری لازم است.

این کار نسبتا راحت به نظر می رسد. اما در انجام مانیکور ناخن در خانه، چند نکته است که باید از آن ها دوری کنید.

اشتباهات رایج در هنگام مانیکور ناخن در خانه

1. کوتاه کردن ناخن ها

اگر ناخن های کوتاهی دارید، در هنگام مانیکور آن ها را کوتاه نکنید. فقط کافی است به آن ها فرم دهید. اگر ناخن های خیلی بلندی دارید، فقط کافی است قدری از قد آن ها را کوتاه کنید. کوتاه کردن بیش از اندازه ناخن ها می تواند ظاهر آن را خراب کند.

2. از بین بردن پوسته ها

همه ما در اطراف ناخن خود پوسته هایی داریم. لازم نیست که این پوسته ها را به طور کامل از بین ببرید. تنها باید آن ها را به عقب راهنمایی کنید. اگر فکر می کنید در اطراف ناخن هایتان بیش از اندازه پوست دارید، پس از هر بار استحمام، به آن ها رسیدگی کنید. این کار به این دلیل است که پس از استحمام، پوست نرم شده و از بین بردن این پوسته ها به مراتب راحت تر انجام می گردد.

3. پاک کردن ناخن ها به طور کامل

پیش از اعمال لاک ناخن، اطمینان حاصل کنید که هیچ اثری از کرم های مرطوب نماینده، کثیفی یا خیسی روی ناخن هایتان وجود ندارد. با استفاده از یک محلول پاک نماینده لاک بدون استن، روی ناخن هایتان را از تمام این موارد پاک کنید.

4. لاک زدن صحیح

اگر لاک خود را به درستی نزده باشید یا از جنس مرغوبی نباشد، پس از چند روز خراب خواهد شد. بهترین روش برای جلوگیری از این اتفاق، استفاده از تاپ کات یا لاک خشک کن روی لاک است. هنگامی که روی لاک خود یک لایه لاک خشک کن بزنید، ناخن هایتان را مقاوم خواهد نمود.

هنگامی که تکنیک درست این کار را بلد باشید و یک کیت مانیکور کامل داشته باشید، انجام دادن ماینکور در خانه به یک کار بسیار ساده تبدیل می گردد. این کار باعث صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه هایتان می گردد. این روش مانیکور در خانه را به راحتی در خانه امتحان نموده و نتیجه و نظر خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: stylecraze

منبع: برترین ها

به "آموزش مرحله به مرحله مانیکور ناخن در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش مرحله به مرحله مانیکور ناخن در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید