آمریکا برای مقابله با کرونا بودجه اضطراری تصویب کرد

به گزارش وبلاگ ایران 90، در پی تسریع شیوع ویروس کرونا در آمریکا، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه بودجه اضطراری هشت میلیارد دلاری برای مقابله با این ویروس تصویب کرد.

آمریکا برای مقابله با کرونا بودجه اضطراری تصویب کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایران 90، در پی افزایش نگرانی ها از تسریع شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، مجلس نمایندگان این کشور لایحه یک بودجه اضطراری به مقدار 8.3 میلیارد دلار برای مقابله با شیوع ویروس تصویب کرد.

بنا به گزارش شبکه سی ان بی سی، این بسته بودجه، شامل تخصیص بیش از سه میلیارد دلار به تحقیقات در خصوص واکسن این ویروس ناشناخته و 2.2 میلیارد دلار برای اقداماتی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس و آماده سازی برای مقابله با این ویروس ناشناخته می شود.

طبق این گزارش، لایحه بودجه اضطراری مقابله با ویروس کرونا هم اکنون برای رأی گیری به سنا ارسال می شود و پس از تصویب در سنا، برای امضا و تأیید نهایی به دفتر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ارسال می شود.

اعلام شرایط فوق العاده در کالیفرنیا

از طرف دیگر، پس از تأیید مرگ یک نفر بر اثر ابتلا به ویروس ناشناخته کرونا در ایالت کالیفرنیا، گاوین نیوسام فرماندار این ایالت روز گذشته (چهارشنبه) اعلام شرایط فوق العاده کرد.

اوایل روز گذشته، مسئولان بهداشت و درمان ایالت کالیفرنیا اولین مرگ بر اثر ابتلا به ویروس موسوم به کووید 19 را در منطقه پلاسر کالیفرنیا اعلام کردند که با فوت وی، تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 11 تن افزایش یافت.

یکی از کارکنان بخش بهداشت و درمان منطقه پلاسر در خصوص مرگ اولین فرد مبتلا به کرونا در کالیفرنیا گفت: گرچه ما انتظار ابتلای تعداد افراد بیشتری را داشتیم اما این مرگ (اولین قربانی)، یک نقطه تأسف بار در تلاش های ما برای مقابله با این بیماری محسوب می شود و هیچ وقت نمی خواستیم شاهد چنین چیزی باشیم.

گزارش ها حاکی از آن است که تا به امروز ابتلای دستکم 53 نفر به ویروس ناشناخته کرونا یا همان کووید 19 در کالیفرنیا آمریکا مورد تأیید قرار گرفته است.

نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا در آمریکا در حالی رو به افزایش است که رسانه های این کشور از ابتلای دستکم 106 نفر به این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا خبر دادند.

رسانه های آمریکایی به همین دلیل گزارش کردند که ایالات متحده، در پی تسریع شیوع ویروس کرونا در این کشور، از ورود اتباع خارجی که به تازگی از ایران بازگشته اند به آمریکا جلوگیری می شود.

طبق ممنوعیت جدید آمریکا، ورود اتباع خارجی از جمله کانادایی ها و آن دسته از ساکنان کانادا که در بازه زمانی 14 روز یا کمتر است که از ایران بازگشته اند، به آمریکا ممنوع می شود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا برای مقابله با کرونا بودجه اضطراری تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برای مقابله با کرونا بودجه اضطراری تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید