آخرین شرایط بیماری شاه عربستان به روایت سه منبع سعودی

به گزارش وبلاگ ایران 90، سه منبع مطلع سعودی در گفت وگو با رویترز مدعی شدند که حال سلمان بن عبدالعزیز در حال ثبات قرار گرفته است.

آخرین شرایط بیماری شاه عربستان به روایت سه منبع سعودی

به گزارش وبلاگ ایران 90 به نقل از فارس، سه منبع مطلع سعودی به خبرگزاری رویترز گفتند که حال سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی در حال ثبات قرار گرفته و حال او نسبتا خوب است.

پادشاه عربستان سعودی در بیمارستان بستری شد | سفر میانجی ایران و عربستان به تعویق افتاد؟

دیوان پادشاهی سعودی روز دوشنبه از انتقال ملک سلمان (84 ساله) به بیمارستان ملک فیصل برای انجام بعضی آزمایش ها به دلیل التهاب در کیسه صفرا اطلاع داد و جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد.

یکی از سه منبع که از مقامات منطقه ریاض است، مدعی شد که با یکی از فرزندان پادشاه سعودی صحبت نموده و شنیده است که حال وی با ثبات است و جای نگرانی نیست.

یک مقام مطلع نیز شب گذشته و دیگری نیز امروز به رویترز گفته اند که حال پادشاه سعودی خوب است.

خبرگزاری رسمی سعودی (واس) نیز دیروز مدعی شد که ملک سلمان با رهبران کویت، بحرین و اردن به صورت تلفنی گفت وگو نموده است.

یک منبع دیپلماتیک سعودی نیز به رویترز گفت که محمد بن سلمان که روز دوشنبه از کاخ خود در شهر نئوم در ساحل دریای سرخ به ریاض بازگشته بود، نشست خود با هیأت عراقی را لغو کرد و همچنان در ریاض به سر می برد.

به گزارش وبلاگ ایران 90، این حالی است که صبح امروز بعضی منابع قطری مدعی شدند که ملک سلمان درگذشته و خبر آن به دلیل بعضی مصالح هنوز اعلام نشده است.

الرأی قطر گزارش داد که منابع غیررسمی از مرگ سلمان بن عبدالعزیز خبر می دهند. به ادعای این منابع، کوشش پزشکان برای نجات جان پادشاه عربستان در بیمارستان ملک فیصل ناموفق بوده است.

این منبع قطری اضافه نمود: پوشش امنیتی شدیدی وجود دارد تا مانع از انتشار خبر مرگ پادشاه عربستان گردد، زیرا سعودی ها نگران هستند با انتشار خبر، اوضاع متشنج گردد و تحولات مطابق میل محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی پیش نرود.

سلمان بن عبدالعزیز از روز دوشنبه برای انجام معاینات پزشکی در بیمارستان ملک فیصل ریاض بستری شد.

انجام پاره ای معاینات پزشکی و التهاب کیسه صفرا دلیل بستری شدن پادشاه 84 ساله عربستان در بیمارستان عنوان شده است.

سلمان از سال 2015 زمام امور را در عربستان سعودی در دست دارد، اما کشور در عمل از سوی پسرش محمد بن سلمان 34 ساله، ولیعهد اداره می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آخرین شرایط بیماری شاه عربستان به روایت سه منبع سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بیماری شاه عربستان به روایت سه منبع سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید